China Wholesale Metal Rodent Mouse Bait Station Manufacturer
|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Transport Package: | 20PCS/CTN |
| Specification: | 26.5*16*5cm |
Gold Member Since 2017
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Address
No. 273, Middle Area, Xiaxierli, Haichang Street, Haining, Jiaxing, Zhejiang, China
International Commercial Terms(Incoterms)
FOB, CFR, CIF, DAT, FAS, DDP, DAP, CIP, CPT, FCA, EXW, Others
Terms of Payment
LC, T/T, D/P, PayPal, Western Union, Small-amount payment, Money Gram
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- NRTM002
- Trademark
- OEM
- Origin
- Zhejiang, China
Product Description
| Product Name | Multi Catch Mouse Trap With Clear Clid |
| Item No. | NRTM002 |
| Material | Metal |
| Surface Treatment | Zinc coated |
| Product Size | 26.5*16*5cm |
| Entrance Size | 3*3.5cm |
| Packing | 20pcs/ctn |
| Carton Size | 54*33.5*27cm |

1.Simply place the mice trap 1 1/2" to 2" parallel to the wall in a space where mice are known to travel.
2. Mice will run along the wall, then naturally want to enter the hole on the mouse trap, triggering the trap.
3. The rat bait station locks automatically when closed and do not need key to open.
Features
1.Cost-effectiveness: Plastic mousetraps are generally cheaper than metal ones, making them suitable for households or small businesses with limited budgets.
2.Ease of use: Plastic mousetraps are usually simple in design and easy to set up and operate, requiring no special skills or tools.
3.Durability: High-quality plastic mousetraps have good durability and can be used repeatedly, making them suitable for long-term use.
4.Safety: Plastic mousetraps are less dangerous to children and pets compared to metal ones, as they typically do not have sharp edges.
5.Environmentally friendly: Plastic materials can be recycled, having a relatively small impact on the environment.


Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Product Groups
More
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Mouse Traps
- Metal Mouse Traps
- China Wholesale Metal Rodent Mouse Bait Station Manufacturer
Related Categories
Hot Searches
More