OEM Hot Sell Cockroach Glue House Roach Glue Trap
|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Eco-Friendly: | Natural |
| Effectiveness Duration: | 1 month |
Gold Member Since 2017
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Address
No. 273, Middle Area, Xiaxierli, Haichang Street, Haining, Jiaxing, Zhejiang, China
International Commercial Terms(Incoterms)
FOB, CFR, CIF, DAT, FAS, DDP, DAP, CIP, CPT, FCA, EXW, Others
Terms of Payment
LC, T/T, D/P, PayPal, Western Union, Small-amount payment, Money Gram
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- NRTG016
- Indoor/Outdoor Use
- Both
- Pet Safety
- Keep Pets Away During Application
- Physical Form
- Solid
- Target Pests
- Cockroach
- Usage Frequency
- Monthly
- Pest Type
- Cockroach
- Type
- Trap
- Rechargeable
- Non-Rechargeable
- Feature
- Eco-Friendly, Disposable
- Transport Package
- 5PCS/OPP Bag; 200bags/CTN
- Specification
- 19.5*9.5cm
- Trademark
- OEM
- Origin
- Zhejiang, China
Product Description
| Product Name | Cockroach House |
| Item No. | NRTG016 |
| Material | Paper+glue |
| Product Size | 19.5*9.5cm |
| Packing | 5pcs/opp bag; 200bags/ctn |
| Carton Size | 51*45*21cm |
| Carton weight | 16kg |
Features:
As new generation of environmental products, our products do not subject to weather change, no-toxic, harmless, environment-friendly strongly adhesive, odorless and easy operation.
Direction for use:
1.Open the cockroach house from the seal
2.Place it where roaches are observed. Once lots of cockroach is trapped, dispose of it. Use more cockroach trap and attractant if the place is cockroach-infested.
Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Product Groups
More
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Cockroach Trap
- OEM Hot Sell Cockroach Glue House Roach Glue Trap
Related Categories
Hot Searches
More